Налаштування бездротової охоронної сигналізації Ajax на прикладі Ajax StarterKit
Перш ніж розпочати налаштування системи, нам необхідно встановити на смартфон спеціалізовану програму. Саме там реєструватимемо центральний модуль сигналізації Ajax Hub. Посилання на завантаження програми для смартфона можна знайти на сайті ajaxbel.by в розділі «Додатки», а ще простіше, зайшовши в смартфоні в магазин додатків AppleStore/PlayMarket і набравши в пошуковому вікні запит «ajax systems».
Увага! У процесі реєстрації вводіть правильно свій телефон і адресу електронної пошти – саме на них прийде SMS і лист з кодами підтвердження реєстрації, при чому все не так просто — в SMS початок коду, в листі продовження. Якщо щось пішло не так, можна зробити повторний запит кодів, але для цього буде потрібний інший номер телефону та e-mail, будьте уважні.
Після реєстрації та виконання входу, програма запросить додати хаб. Вам слід ввести ім'я хаба (будь-яке на ваш вибір) та серійний номер, який ви знайдете на стікері позаду пристрою та на упаковці.
Маркування інших датчиків така ж - на звороті корпусу і на упаковці, що суттєво полегшує налаштування системи.
Вводити двадцятизначний серійний номер руками зовсім необов'язково, можна з самого додатка за допомогою камери смартфона вважати QR-код, який ви знайдете на звороті кожного пристрою та упаковці. За допомогою QR-кодів дуже просто реєструвати будь-який пристрій системи на хабі.
Як бачимо, виробник подбав про нас, максимально полегшив процес підключення пристроїв. У всьому відчувається серйозний підхід та турбота.
Після реєстрації Хаба з'явився екран із пристроями, зареєстрованими в системі, а також статус статусу хаба («Знятий з охорони»), індикація GSM-зв'язку (на скрині видно, що її немає), заряд батареї, можна заглянути в налаштування кожного датчика, а також кнопка додавання нових датчиків та іконки для налаштування кімнат, повідомлень та брелока.
Якщо натиснути на зображення хаба, з'явиться інформація про статус пристрою, тут можна налаштувати хаб, клікнувши по іконці у вигляді шестерні. По фото видно, що хаб перебуває у статусі із відкритою задньою кришкою та відсутністю GSM сигналу.
Закриваємо кришку. Відразу ж надходить оповіщення: корпус закритий, змінився стан статусу.
Тепер перевіряємо налаштування GSM-зв'язку, щоб дати раду проблемі відсутності підключення. Виявляється, проблема без коштів, поповнюємо баланс, дивимося на статус пристрою, добре, тепер хаб в мережі GSM і може надсилати SMS, вкажемо необхідні номери.
Важливо! Під час встановлення SIM-картки в хаб з нею обов'язково повинен бути знятий PIN-код.
Відкриваємо пункт «Користувачі», за замовчуванням там лише адміністратор і в його налаштуваннях видно, що йому надходять лише повідомлення у додатку, а SMS-повідомлення або дзвінком за замовчуванням відключено. Тестуємо всі можливості повідомлень, для цього активуємо повзунки в опціях повідомлень.
Додаємо додаткових користувачів, для чого використовуємо e-mail або контакт зі списку контактів. Додаток надішле на вказаний e-mail запрошення стати користувачем системи з посиланням на встановлення програми для роботи з охоронною системою.
Відразу після встановлення програми та реєстрації додаткових користувачів системі, ви побачите їх у списку користувачів програми. Під час реєстрації кожен користувач повинен вказати той e-mail, який ви (адміністратор) надіслали у запрошення. У списку користувачів ви побачите підтверджені системою контакти, тепер можете налаштувати їм способи повідомлень за аналогією з описаним вище налаштуванням облікового запису адміністратора.
Користувачеві доступні всі канали оповіщень, за винятком тривожного дзвінка – ця опція доступна тільки адміністратору системи.
Користувачу в програмі доступно переглядати статус пристроїв, але доступу до налаштувань у нього немає. На одну систему можна призначити до 50 користувачів, залежить від версії операційної системи, встановленої на хабі, адміністратор лише один.
Отже, ми підключили та підготували до роботи хаб, додали користувачів та налаштували повідомлення про події у системі. Переходимо до додавання до системи датчиків та їх настроювання.
Спочатку повернемося на робочий стіл у додатку та активуємо іконку «Кімнати», далі «Додати кімнату». Набираємо назву та за необхідності фото кімнати. Зберігаємо дані та налаштовуємо параметри кімнати: час затримки на вході (за кілька секунд відбудеться спрацювання після виявлення), час затримки на виході (щоб встигнути поставити систему на сигналізацію перебуваючи в кімнаті, а потім встигнути вийти з неї, не викликавши спрацювання сигналізації), а також часткова постановка охорону.
Як правило, вказуємо Зал, Спальню, Коридор та Кухню, налаштовуємо час затримки у 60 секунд. Загалом у системі можна встановити до 12 просторів охорони (кімнат), за ними можливе встановлення до 100 датчиків різного типу.
Приступаємо до підключення та налаштування датчиків.
AJAX Mo